Lista zgłoszonych projektów do GBO (6.06.2019)

W ostatnim czasie Urząd Miasta w Gliwicach opublikował listę wniosków złożonych do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, do realizacji w roku 2020. Na liście naszej dzielnicy znalazło się 30 złożonych przez Mieszkańców wniosków. Lista ta jest nie jest jeszcze ostateczną listą do głosowania. Obecnie do 19 czerwca będzie możliwość składania odwołań od negatywnych ocen.

Ostateczna lista projektów przeznaczonych do głosowania zostanie opublikowana do 22 lipca 2019r. Głosowanie odbędzie się w dniach od 2 do 23 września.

Na liście znajdują się takie projekty jak: 


– Zagospodarowanie terenu rekreacyjno-wypoczynkowego dla mieszkańców dzielnicy, 
– Remont drogi dla rowerów przy ul. Kozielskiej pomiędzy ul. Wyczółkowskiego a ul. Gaudiego, 
– Gimnastyka 50+, 
– Park linowy dla dzieci – linowa trasa wspinaczkowa ze zjeżdżalnią rurową, 
– Budowa miejsca parkowania rowerów na pętli autobusowej ul. Kozielska – Wałbrzyska oraz zagospodarowanie terenu wokół przystanku, 
– Doposażenie placu zabaw ul. Zamojska, 
– Budowa chodnika wzdłuż ul. Płockiej, 
– Budowa miejsc wypoczynku dla rowerzystów i spacerowiczów na terenie dzielnicy,
– Zakup nowego umundurowania bojowego (do akcji)dla Strażaków z OSP KSRG Gliwice-Brzezinka (wymiana zużytych ubrań ochronnych).

Ten ostatni wniosek, złożony w całości kilkukrotnie przez Mieszkańców dzielnicy znalazł się na liście pod kilkoma pozycjami jednocześnie. Stąd taka duża liczba złożonych wniosków. Obecnie pozostaje nam czekać na ostateczne listy projektów przeznaczonych do głosowania 🙂

Share Button